Przeskocz do treści

Jestem w ciąży.. i co dalej?

Jestem w ciąży co dalej?Wiele kobiet gdy dowiaduje się że jest w ciąży wpada w zakłopotanie. I nie ważne czy ciąża jest planowana czy nie coś się zmieni w naszym życiu. Pojawi się nowy człowiek za którego będziemy odpowiedzialni.

Jestem w ciąży i co z tą wiedza zrobić.

Oczywiście medycyna jest najważniejsza ale ważne są też nasze odczucia ponieważ coś się zmienia w naszym życiu. Dotychczas każdy dzień wyglądał zapewne podobnie czyli praca dom, dom praca a teraz...często jest tak iż wiedząc ze spodziewamy się potomstwa rezygnujemy z pracy będąc na zwolnieniu chorobowym ponieważ czujemy się bardzo rożnie a najważniejsze jest oczywiście zdrowie naszego potomstwa.

Pierwsze dni zwolnienia traktujemy niemal że jak urlop ale kiedy pojawia się wizja dłuższego pobytu w domu zaczynamy się po prostu nudzić a wiec...czas przygotować się do nowej roli.

Te 9 miesięcy ciąży to czas kiedy możemy przygotować się do zmian w naszym życiu, zasięgając rad innych mam lub tez sięgając po wiele różnego rodzaju poradników lub tez stron internetowych przygotowanych specjalnie dla przyszłych mam. I jakie informacje tam znajdziemy? Bardzo różne...ale czy zdajemy sobie sprawę że każda ciąża jest inna i każda przyszła mama jest inna? Najlepiej jeśli same przygotujemy się do tej roli jak tylko potrafimy i mimo tego iż zapewne dostaniemy wiele dobrych rad, najlepsza pomocą jest nasza głowa. Bo czy ktoś za nas może wiedzieć co czujemy nie...Najlepiej wysłuchać wszystkich ale samemu decydować za siebie.

To że jesteśmy w ciąży wcale nie oznacza że mamy siedzieć, nic nie robić i tylko czekać. Wcale nie musimy również jeść za dwoje bo tak nam podpowiada rodzina.

Jak wykorzystać ten czas przygotowania do porodu?

odpowiedź jest bardzo prosta: nie zmieniajmy nic wbrew naszej woli tylko dlatego że tak się powinno robić. Pamiętajmy że za nasze dziecko jesteśmy odpowiedzialni my rodzice a nie wszystkie przeczytane poradniki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *