Przeskocz do treści

[poradnik] Jak zajść w ciążę?

Jak zajść w ciążę

Zadajesz sobie pytanie jak zajść w ciążę, co zrobić żeby zajść w ciążę, co pomaga zajść w ciążę, bądź Jak wspomóc zapłodnienie? ten artykuł jest dla Ciebie!

Wiele par marzy o tym, by zostać rodzicami. Część z nich chcąc, aby rodzina powiększyła się jak najszybciej nieświadomie utrudnia sobie osiągnięcie wymarzonego celu nie przygotowując się odpowiednio do ciąży i robiąc wiele rzeczy na opak. Niekiedy para kochających się ludzi zaczyna się niepokoić brakiem dwóch kresek na teście ciążowym już po miesiącu czy dwóch od odstawienia środków zabezpieczających przez zajściem w ciążę, warto jednak wiedzieć, że tak jak do decyzji o zostaniu rodzicami trzeba dojrzeć, podobnie do samej ciąży należy się odpowiednio przygotować. Poniżej przedstawionych zostanie kilka rad będących podpowiedzią co może pomóc w zajściu w ciążę i sprawić, że będzie ona przebiegać pomyślnie.

Słyszałaś o naturalnym suplemencie pomagającym zajść w ciążę? SPRAWDŹ! >

7 rad, które pomogą w zajściu w ciążę - A więc jak zajść w ciążę

1. Stosunki – wszystko z umiarem

Wielu osobom wydaje się, że aby kobieta zaszła w ciąże wystarczy zwiększyć częstotliwość stosunków płciowych. Nic bardziej mylnego. Nie każdy zdaje sobie bowiem sprawę, że bardzo częste współżycie u wielu mężczyzn może spowodować, że liczba plemników stanie się mniejsza, a tym samym szanse na zapłodnienie również będą mniejsze. Dlatego zamiast codziennego seksu warto postawić na niego na przykład co drugi dzień (w czasie owulacji) – dzięki temu zostaną zwiększone szanse na zajście w ciążę, a małżonkowie nie poczują się szybko znużeni wymuszonymi stosunkami.

2. Wybór odpowiedniego momentu

To jedna z kluczowych spraw podczas planowania potomstwa, ponieważ w czasie trwania cyklu tylko kilka dni jest płodnych - bezpośrednio przed owulacją i w czasie jej trwania. Właśnie dlatego bardzo przydatna jest wiedza, które dni sprzyjają zapłodnieniu. Aby móc je wskazać należy wiedzieć, że owulacja ma miejsce w połowie cyklu, który liczony jest od pierwszego dnia miesiączki do dnia poprzedzającego kolejną menstruację. Pomocne mogą okazać się także testy owulacyjne, które można dostać w każdej aptece.

3. Ograniczenie stresu

Naturalnie nikt nie lubi się stresować, jednak w czasie starań o dziecko ten stan jest zupełnie niewskazany, ponieważ źle wpływa nie tylko na psychikę kobiety, ale może spowodować również zmiany w cyklu menstruacyjnym, co z kolei utrudni obliczenie dni płodnych. Również mężczyźni powinni unikać sytuacji stresowych, które mogą wpłynąć na zmniejszenie ilości produkowanej spermy.

4. Odpowiednia dieta

Dla nikogo chyba nie jest tajemnicą, że dieta odgrywa ważną rolę w naszym życiu. Kwestia tego co pojawia się na talerzu staje się jeszcze istotniejsza w przypadku, gdy kobieta chce zajść w ciążę. W tym czasie należy dbać przede wszystkim o to, by ograniczyć spożycie białego cukru, alkoholu oraz przetworzonej żywności. Dostarczać organizmowi należy natomiast kwas foliowy, cynk, zdrowe tłuszcze oraz witaminy (przede wszystkim A i D). Warto zatem częściej niż dotychczas sięgać po kefir, wątróbkę, masło, oliwę extra virgin, ryby (np. łososia), czy zielone warzywa (szpinak, jarmuż). O diecie dla kobiety w ciąży w oddzielnym wpisie.

5. Uprawianie sportu

Od dawna wiadomo, że sport to zdrowie, dlatego też nie warto go unikać także w czasie, kiedy para stara się o dziecko. Ruch dobrze wpływa na ukrwienie całego organizmu, również narządów wewnętrznych. Ponadto aktywność fizyczna pozwala utrzymać wagę w normie, co jest wskazane zwłaszcza u kobiet planujących potomstwo. Warto jednak pamiętać o tym, by nie przesadzać z uprawianiem sportu, ponieważ nadmierna aktywność może spowodować niepożądane zaburzenia cyklu.

6. Wspomóż się suplementami

Dobrej jakości suplementy diety na pewno nie zaszkodzą w staraniach o dziecko. Zaletami takich tabletek na poprawę płodności jest to, że dostępne są bez recepty, praktycznie w każdej aptece oraz przez internet.

7. Wpływ mężczyzny

Dużo mówi się o tym co powinny robić kobiety, by zajść w ciążę, jednak przecież nie mniejszą rolę odgrywa mężczyzna, który również powinien się odpowiednio przygotować do zapłodnienia. Kluczową rolę odgrywa dieta przyszłego taty. Powinien on postarać się, by na jego talerzu nie pojawiały się fast foody – ich miejsce powinny zastąpić: pieczywo pełnoziarniste, nabiał i inne źródła białka, jak na przykład kurczak, chude mięso, czy ryby. W codziennym menu nie powinno zabraknąć także warzyw i owoców. Podobnie jak w przypadku kobiet, tak również mężczyźni powinni ograniczyć jedzenie produktów zawierających cukier, czy dużą ilość soli. Dobrze, by przyszły tata odstawił alkohol, w czasie starania się o potomstwo dobrze również ograniczyć palenie.

 

Jak widać jest wiele sposobów, które odpowiadają na pytanie jak zajść w ciążę?. Warto wprowadzić je w życie, by po niedługim czasie cieszyć się ciążą, a później wspólnymi chwilami z maleństwem.

1 thought on “[poradnik] Jak zajść w ciążę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *